Alibeaj: Me urdhër të Ramës u këmbye dëshmitari i vetëm sepse rrezikoi zbulimin e çështjes “Tahiri”

schedule14:46 - 31 Janar, 2018

schedule 14:46 - 31 Janar, 2018

Enkelejd Alibeaj nga foltorja e selisë blu ka akuzuar institucionet shtetërore se kanë lejuar ekstradimin e financierit të Habilajve, kur kishte pranuar të fliste për çështjen TahiriNazer Seitaj është ekstraduar në kundërshtim me ligjin dhe për këtë demokratët kërkojnë interpelancë me shefen e dikasterit që firmosi ekstradimin e tij, Etilda Gjonaj./abcnews.al