Aktori i njohur i dashuruar marrëzisht pas modeles serbe, zihet me nënën e motrën dhe përfundon në burg

schedule12:54 - 30 Janar, 2023

schedule 12:54 - 30 Janar, 2023

I njohur për transformime të papara në role, Christian Bale njihet edhe për një jetë private mjaft të komentuar, pasi gruaja e tij është serbe.

Bëhet fjalë për Sandra Sibi Blažić, e cila ka lindur më 14 prill 1970 në Çikago në një familje me origjinë nga Beogradi. Në vitet 1960, prindërit u larguan nga Jugosllavia e atëhershme dhe u transferuan në Amerikë. Sibi hyri në botën e shoëbizit si fotomodele dhe modele, por në të njëjtën kohë u diplomua për ekonomi në “University of Southern California” në Los Angeles. Ajo ishte shoqe me aktoren Ëinona Ryder, e cila e prezantoi atë me Bale.

“Ishte dashuri me shikim te parë. Ne e mbajtëm të fshehtë lidhjen tonë për një kohë të gjatë, dhe më pas planifikuam një dasmë në Las Vegas”, kujtoi Bale për martesën e tij të çmendur më 29 janar 2000, vetëm një ditë para ditëlindjes së tij të 26-të.

Që atëherë, Sibi dhe ai janë të pandarë dhe janë një nga çiftet më stabil të martuar në Hollivud, megjithatë, ka pasur edhe shumë probleme me familjen e tij.

Përkatësisht, thuhej se për shkak të dashurisë që kishte për gruan e tij, ai u zu me nënën dhe motrën e tij Sharon, thonë më së shumti për shkak të natyrës së tij inatosur. Nëna e tij dyshohet se foli keq për Sibën dhe motra e tij i kërkoi atij t’i jepte hua njëqind mijë dollarë. Grindja familjare përfundoi kur Christian Bale shtyu fizikisht nënën dhe motrën e tij nga dhoma e hotelit duke bërtitur dhe ato e denoncuan atë në polici. Për këtë shkak, aktori i njohur përfundoi në paraburgim për disa orë, nga ku u lirua përfundimisht.

Por kjo është arsyeja pse Bale është shumë i lidhur me familjen e Sibit. Prandaj ai insiston që fëmijët e tij të mësojnë gjuhën serbe dhe çdo Pashkë të shkojnë së bashku në kishën e Shën Elias në Los Anxhelos./abcnews.al