Aksion në Fier, sekuestrohen armë dhe municione luftarake

10:35 | 11/10/201810:350

Forcat Speciale të Fierit kanë vazhduar aksionin për kapjen e personave në kërkim, të atyre që qarkullojnë me armë zjarri apo që tentojnë të shpërndajnë lëndë narkotike. Gjatë kontrolleve u shoqëruan për verifikim 11 persona kryesisht me precedentë penal të dyshuar për “Armëmbajtje pa leje” dhe për “Vjedhje”.

Në një lokal në Zhupan, u kap me armë zjarri Aleksandër Hoxhaj, 37 vjeç, i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Falsifikimi i letërnjoftimeve, pasaportave apo vizave”. Sapo ka parë policinë të hyjë në lokal, Hoxhaj ka hequr armën nga brezi dhe e ka hedhur nga dritarja e lokalit, por u arrestua në flagrancë.

Gjatë kontrollit të banesës së tij u gjetën 15 paketime me lëndë narkotike e dyshuar kanabis sativa me peshë 43.5 kilogramë dokumente të falsifikuara: pasaportë, kartë identiteti dhe leje drejtimi automjeti në gjuhën greke me foto të këtij shtetasi, sende të ndryshme të dyshuara që përdoren për kryerjen e vjedhjeve, 34 fishekë pistolete dhe automatiku./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono