Aksidentoi për vdekje 64-vjeçarin dhe u largua, kapet adoleshenti

schedule18:15 - 20 Tetor, 2019

schedule 18:15 - 20 Tetor, 2019

Një aksident i rëndë ndodhi këtë të dielë në rrugën rurale “Tre urat” në Çermë të Lushnjes. Si pasojë e përplasjes nga një makinë mbeti i vdekur Fatmir Muça, 64-vjeç. Viktima ishte me biçikletë kur u godit nga një mjet tip “Benz”.

Shoferi i makinës pasi aksidenti 64-vjeçarin u largua nga vendi ngjarjes. Policia njoftoi pasdite se u bë i mundur identifikimi dhe kapja e tij.

Bëhet fjalë për një 17-vjeçar me iniciale J.G. Ka qenë adoleshenti i cili aksidenti për vdekje 64-vjeçarin dhe më pas u largua nga vendngjarja. Policia thotë se ai është shoqëruar në komisariat për veprime të tjera procedurale./abcnews.al