Aksidentoi për vdekje 2 gra dhe një fëmijë, “arrest me burg” 47 vjeçarit

schedule17:45 - 4 Korrik, 2019

schedule 17:45 - 4 Korrik, 2019

47 vjeçari Olsi Belortaja, do të mbetet në burg deri në fund të hetimit të aksidentit tragjik, që shkaktoi të dielën, duke përplasur me makinë dy gra dhe një fëmijë.

Ngjarja fatale me pasojë 3 viktima ndodhi në afërsi të Kapshticës.

Masa e sigurisë për 47 vjeçarin u caktua nga Gjykata e Korçës.

Prokuroria formuloi tre akuza për autorin e aksidentit, që i mori jetën tre këmbësorëve, “Shkelje të rregullave të qarkullimit, Drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe Largim nga vendi i aksidentit”. /ABC News Albania 24/7