Aksidentoi me vdekje një grua dhe plagosi 4 të tjere, arrestohet shoferi

schedule09:24 - 6 Shkurt, 2018

schedule 09:24 - 6 Shkurt, 2018

Drejtuesi i makinës që shkaktoi vdekjen e një gruaje dhe plagosjen e katër personave  në rrrugën Elbasan-Metalurgji në fshatin Bradashesh. Ilir Hoxha, 35 vjeç po drejtonte makinën e tij tip Benz kur mori para tre kalimtarë, midis tyre Vjollca Stoçeni 48 vjeç humbi jetën. Kurse dy të tjerë kalimtarë në rrugë dhe dy pasagjerët që kishte brenda në makinë u plagosën dhe u dërguan në spital në gjendje të rëndë./abcnews.al