Aksident në Lezhë e Pogradec/ Plagosen 4 vetë, mes tyre një i mitur

schedule13:20 - 8 Maj, 2018

schedule 13:20 - 8 Maj, 2018

Katër persona janë plagosur në dy aksidente, një në Lezhe dhe një në Pogradec. Në Lezhë ngjarja ndodhi në superstradën Lezhë – Shkodër dhe makina u përplas me një shtyllë. Si pasojë drejtuesja e mjetit u dëmtua rënde.

Kurse në rrugën Pogradec Qafë – Thanë në afërsi të fshatit Pojskë, tri makina u përfshinë në një aksident e për pasojë tre persona u dëmtuan, mes tyre një fëmijë i mitur 2 vjeçar.  Të plagosurit u dërguan në Spitalin e Pogradecit dhe janë jashtë rrezikut për jetën. /abcnews.al