Aksident në Korçë, plagoset drejtuesi i biçikletës

schedule18:24 - 11 Gusht, 2020

schedule 18:24 - 11 Gusht, 2020

Një aksident raportohet të ketë ndodhur  pasditen e sotme në Korçë. Burime nga policia bëjnë me dije se rreth orës 17:45, në lagjen nr. 18​, shtetasja S. T., rreth 41 vjeçe, duke drejtuar një automjet ka përplasur B. D., rreth 73 vjeç, banues në fshatin Ravonik, Korçë, drejtues i një biçiklete.

I plagosuri ndodhet ndodhet në Spitalin e Korçës jashtë rrezikut për jetën. Ndërkaq, vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të këtij aksidenti.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 11.09.2020​, rreth orës 17:45, në lagjen nr. 18​, shtetasja S. T., rreth 41 vjeçe, duke drejtuar një automjet ka përplasur shtetasin B. D., rreth 73 vjeç, ban­ues në fshatin Ravonik, Korçë, drejtues i një biçiklete, i cili​ aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës jashtë rrezikut për jetën.

Po punohet për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

/abcnews.al