Aksident në aksin Pogradec-Korçë, përplasen dy makina, njëra përfundon në kanal

schedule10:22 - 3 Dhjetor, 2022

schedule 10:22 - 3 Dhjetor, 2022

Një aksident ka ndodhur në aksin Pogradec-Korçë pranë fshatit Çerravë. Mësohet se janë përplasur dy makina, ku njëra ka përfunduar në kanal. Pavarësisht përplasjes së fortë, raportohet se nuk të lënduar.

Sakaq, dyshohet se shkak ka qenë shpejtësia e lartë dhe një parakalim i gabuar i njërit prej mjeteve.

Ndërkohë, policia ka mbërritur në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë./abcnews.al