Aksident i rëndë në Malishevë, humbin jetën dy persona

schedule13:10 - 31 Mars, 2022

schedule 13:10 - 31 Mars, 2022

Dy persona kanë vdekur si pasojë e një aksidenti trafiku të ndodhur mes dy makinave në Drenoc të Malishevës.

Lajmin për Express e ka konfirmuar Lumni Graishta, drejtor i Policisë për Rajonin e Gjakovës.

“Kemi dy të vdekur. Aksident në mes të dy veturave. Ngasësit e të dyja veturave kanë vdekur si pasojë e aksidentit”, tha Graishta.

Tutja ai tha se Njësitet e stacionit policor Malishevë,  trafikut rajonal dhe prokurori janë në vendngjarje.

Teksa shtoi se detaje të tjera nuk kanë për momentin. /Express