Ajax po “shkrihet”, edhe mesfushori tjetër ndjek Ziyech drejt Premier League

11:41 | 14/02/202011:410

Skuadra e Ajax po shkrihet dita-ditës. Pas largimeve të Frenkie De Jong dhe Matthijs De Ligt, do të largohet edhe Hakim Ziyech, me yllin maroken që ka firmosur për Chelsean dhe që do t’iu bashkohet Bluve të Londrës në verë.

Kampionët e Holandës njihen si një fabrikë talentesh dhe e kanë luksin të përfitojnë nga shitja e yjeve të tyre. “Diamanti” i fundit që ka mbetur tek Ajax, është Donny Van de Beek.

Mesfushori i talentuar kishte shumë oferta në verë dhe në janar, por ka vendosur ta mbyllë këtë sezon në Amsterdam. Megjithatë, merkato e verës pritet ta shohë me valixhe në duar. Van De Beek preferon të ndjekë Ziyech drejt Premier League dhe skuadra në “pole position” për firmën e tij, është Manchester United./abcnews.al

 

Donny Van de Beek me fanellën e Ajax

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono