Abuzime me tenderat dhe shpërdorim detyre, lihen në burg 4 punonjësit e Universitetit Bujqësor

schedule12:40 - 26 Shtator, 2022

schedule 12:40 - 26 Shtator, 2022

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e prokurorisë duke lënë në burg 4 zyrtarët e UTB-së, të akuzuar për vjedhje dhe shpërdorim detyre.

Të paktën deri në perfundim të hetimve, zyrtatët e universitetit bujqësor të Tiranës për abuzime me tenderat do mbeten në burg.

Kështu, arrest me burg u caktua për Ali Rasha, me detyrë drejtori i formës didaktike eksperimentale në UBT, Tahir Ballgjini përgjegës i sektorit të Bujqësisë, Rushit Suna, specialist i sektorit të bujqësisë, Ahmet Mejdani, magazinier në magazinën qendroretë UBT. /abcnews.al