“A keni pirë ndonjëherë lëndë narkotike”, Berisha: Çfarë përdor për të qenë i kënaqur

schedule22:45 - 23 Janar, 2020

schedule 22:45 - 23 Janar, 2020

Ish kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Opinion”, përballë një paneli gazetarësh deklaroi se nuk ka pirë asnjëherë drogë dhe asnjë lloj simulanti apo medikamenti.

Ish –kryeministri tha se energjia i buron nga meditimet pozitive.

Pyetjes së gazetarit Blendi Fevziu se nëse kishte marrë ndonjëhrë kokainë, Berisha u përgjigj:

“E vërteta është kokaina ime, nuk kam marrë kurrë. Unë nuk marr as mjete gjumi, as qetësues. Unë përdor meditimin pozitiv, si kurën më të mirë. Nëse nuk më merr gjumi, meditoj pozitivisht, lexoj, ja u rekomandoj edhe ju këtë dhe të nesërmen, nuk gdhihesh hundë e buzë por i kënaqur. Nuk marr as simulantë dhe asgjë.

Unë si njeri shoh ëndrra ditën dhe jo natën. Jam njeri që jam marrë me ëndrrat e mia. Kam besuar në Shqipërinë në NATO dhe Shqipëria është në NATO, kam ëndërruar lëvizjen e lirë, dhe sot qytetarët shqiptarë, udhëtojnë të lirë. Unë kam patur projekte”, tha Berisha./abcnews.al