A e dini si mund të bëhet një omletë pa vezë?

schedule18:21 - 14 Prill, 2021

schedule 18:21 - 14 Prill, 2021

Omeleta është një ushqim klasik dhe i preferuar sidomos kur nuk kemi shumë kohë në dispozicion.

Sidoqoftë, përveç recetës klasike, e imagjinonit që mund të bënit një omëletë pa përdorur vezë?

E vetmja gjë që ju nevojitet janë tre materiale për ta bërë atë. Ja se çfarë do t’ju duhet për ta bërë atë:

 

2 lugë vaj ulliri
1 ½ kg kripë
¼ kg kripë e zezë
800 gr patate
1 filxhan miell

Sigurisht që nuk do të duket si omëletë klasike që jeni mësuar të bëni dhe të hani, por patjetër që do t’ju ​​pëlqejë.

Shikoni në videon që vijon se si do ta bëni:

/abcnews.al