“700 milionë për një zgjedhje mediokre”, ultrasit e Juves publikojnë një letër të hapur drejtuar drejtuesve

schedule21:27 - 13 Tetor, 2022

schedule 21:27 - 13 Tetor, 2022

Ata kanë më shumë pyetje për drejtuesit sesa për trajnerin. Grupi ultras i Juventusit, Viking, ka postuar një mesazh të ashpër në llogaritë e tyre në rrjetet sociale kundër drejtuesve të klubit. Ky është sulmi i dytë tifosi ndaj Andrea Agnellit. E para është shprehur me pankarta në stadium.

700 milionë rikapitalizim në 3 vjet: një ekip plot lojtarë mediokër, një drejtor sportiv i marrë nga Seria C, një CEO që e di vetëm se topi është i rrumbullakët dhe një stadium i shndërruar në një kinema të hapur. Lapo dhe John Elkann, është koha për një vendim vendimtar”.

Këtë sezon, Juventus rrezikon jo vetëm të eliminohet nga Champions League tashmë në fazën e grupeve, por edhe të mos hyjë në Europa League. Në ligë, bardhezinjtë janë në vendin e tetë, dhjetë pikë prapa liderit Napoli. /G.D abcnews.al/