5 ushqime që ndihmojnë në zbardhjen e dhëmbëve

schedule14:51 - 19 Janar, 2021

schedule 14:51 - 19 Janar, 2021

Ekzistojnë shumë produkte për zbardhjen e dhëmbëve por mund të jetë shumë të kushtueshme. Përveç kësaj, përmbajnën kimikate, të cilat janë të ashpra për dhëmbët dhe mishrat e tyre. Nëse po kërkoni t’i zbardhi dhëmbët pa kimikate, duhet të dini se disa ushqime kanë një efekt të jashtëzakonshëm, sipas “Healthline”.

Luleshtrydhe

Luleshtrydhet përmbajnë acid malik, i cili ka veti zbardhuese. Acidi malik gjithashtu mund të rrisë prodhimin e pështymës tek njerëzit, e cila mbron prishjen e dhëmbëve, një shkak i zakonshëm i krijimit të ngjyrës së verdhë, shkruan abcnews.al.

Shalqi

Shalqiri ka më shumë acid malik sesa luleshtrydhet. Disa njerëz gjithashtu thonë se struktura fibroze e shalqirit pastron dhëmbët, gjë që ndihmon në heqjen e së verdhës.

Ananasi

Ananasi përmban një enzimë proteolitike të quajtur bromelain Enzimat proteolitike mund të shpërbëjnë proteinat, duke përfshirë ato në shtresën tuaj të dhëmbëve.

Papaja

Papaja, si ananasi, përmban një enzimë proteolitike e cila quhet papain dhe shkatërron proteinën që degradon smaltin. Kjo ndihmon në zvogëlimin e njollave dhe mbron nga formimi i pllakave.

Qumështi

Acidi laktik që përmban qumështi pastron smaltin. Gjithashtu stimulon prodhimin e pështymës, e cila pastron bakteret që shkaktojnë kavitetin. Kazeina, një proteinë në qumësht, parandalon gjithashtu ngjyrën e verdhë.

Sa kohë duhet që ushqimet t’i zbardhin dhëmbët? Megjithëse nuk ka një hulumtim, në krahasim me produktet tregtare, mjetet juridike natyrore kërkojnë më shumë kohë për t’i zbardhur dhëmbët. Kjo gjithashtu varet nga ngjyra natyrale e dhëmbëve. /abcnews.al