5 kg kanabis në makinë, arrestohen 2 të rinj në Gramsh

schedule10:59 - 16 Tetor, 2021

schedule 10:59 - 16 Tetor, 2021

Dy të rinj kanë rënë në prangat e policisë në Gramsh pasi janë kapur me 5 kilogramë kanabis në makinë

Në kuadër të operacionit të koduar “Tunjë” u arrestuan shtetasit me inicialet A.B., 30 vjeç, banues në fshatin Çerrice, Çorovodë, dhe M.D., 31 vjeç, banues në fshatin Zhepe, Çorovodë”, thotë policia.

Në kërkim janë shpallur 2 të tjerë. “Si dhe u shpallën në kërkim shtetasit M.H., 22 vjeç dhe S.Q.,23 vjeç, banues në Gramsh, ku vijon puna për kapjen e tyre“.

Arrestimi dhe shpallja në kërkim e tyre u bë pasi në aksin rrugor Gramsh-Tunjë, gjatë kontrollit të makinave, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 5 kilogramë lëndë narkotike kanabis sativa

Materialet iu referuan për veprime të mëtejshme, Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprën penale, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.