4 prerje flokësh në trend që mund t’i provojmë këtë sezon

schedule21:48 - 14 Shtator, 2022

schedule 21:48 - 14 Shtator, 2022

Fillimi i sezonit të ri shënon edhe tendencën për të bërë një ndryshim në flokët tanë. Në fund të fundit, është gjëja më e mirë që mund të bëjmë për t’i forcuar pas vuajtjeve të përditshme nga dielli dhe uji i detit.

Një burim frymëzimi janë pasarelat, trendet botërore të bukurisë dhe sigurisht të famshmit.

Le të shohim prerjet e flokëve në trend për vjeshtë 2022!

Flokë të drejtë të gjatë

Flokët e drejtë të gjatë janë kthyer! Nëse tashmë keni flokë të gjatë, mjafton një rifreskim në majat për të marrë frymë nga telashet e verës. Por edhe nëse flokët tuaj nuk janë të gjatë, në përpjekjen tuaj për t’i rritur ato, mos harroni parukierin tuaj. Është e rëndësishme që ato të rriten siç duhet dhe në mënyrë të shëndetshme, ndaj sërish kanë nevojë për një pastrim në skajet e tyre.

Prerje shag

Prerja shag ka të bëjë me flokët miqësore me naivitet . Është stina më e përshtatshme për të guxuar dhe rinovuar pamjen tuaj. E kemi parë në shumë versione të ndryshme dhe është e sigurt që është pëlqyer shumë!

Lob i mesëm

Korniza mesatare është për femrat që duan një ndryshim në pamjen e tyre dhe një prerje flokësh klasike të të gjitha kohërave.

Prerje Pixie

Prerja pixie është prerja e flokëve që luajti në shumë koleksione të shtëpive dhe u pëlqye këtë verë. Por vjeshta e 2022 po vjen të bëjë bujë!/abcnews.al