3 nga 10 mesfushorët më të shtrenjtë të Barçës në botë menjëherë

schedule16:50 - 30 Shtator, 2022

schedule 16:50 - 30 Shtator, 2022

Tre lojtarë të Barcelonës hynë menjëherë në renditjen e mesfushorëve më të shtrenjtë në botë sipas portalit të specializuar Transfermarket: Pedri kryesoi listën, ai u vlerësua në 90 milionë euro, Gavi zuri vendin e pestë (70 milionë), dhe Frenkie De Jong e teta (60 milionë).

Tre të parët, së bashku me Pedri, ishin 19-vjeçari Jude Bellingham (Borussia) dhe 22-vjeçari Phil Foden (Man City) lojtarët u vlerësuan gjithashtu në 90 milionë euro, shkruan abcnews.al.

Fede Valverde i Madridit ishte përpara Gavi, ndërsa Barella i Interit dhe Goretzka i Bayern ishin përpara Frenkie de Jong. Në përfundim të listës janë Milenkovic-Savic i Lazios dhe një tjetër lojtar madrilen, Camavinga. /G.D abcnews.al/