2 arsye pse baballarët nuk kalojnë kohë me fëmijët e tyre

schedule15:01 - 16 Qershor, 2021

schedule 15:01 - 16 Qershor, 2021

Ka shumë baballarë që nuk i kushtojnë kohë cilësore fëmijës së tyre.

Le të shohim dy arsye kryesore pse kjo mund të ndodhë!

  • 1) Baballarët që punojnë janë larg shtëpisë për shumë orë dhe investojnë sasinë më të vogël të kohës së lirë që kanë në një aktivitet që nuk përfshin fëmijën.
  • 2) Ka baballarë që janë zhytur aq shumë në stresin e tyre dhe në vështirësitë e jetës së përditshme, sa e gjithë kjo përfundon në dëm të fëmijës së tyre për sa i përket kohës që ata kalojnë së bashku./abcnews.al