Spanja në gjurmët e Italisë, rritet frikshëm numri i viktimave nga koronavirusi

schedule12:11 - 20 Mars, 2020

schedule 12:11 - 20 Mars, 2020

Vetëm në 24 orët e fundit në Spanjë janë regjistruar 171 viktima si pasojë e koronavirusit.

Sipas bilancit më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, janë 19.980 të infektuar, 1.141 të pranuar në ICU dhe 1,002 të vdekur .

Ndërkohë vijon që Italia të jetë vendi më i prekur nga kronavirusi në botë duke kaluar edhe Kinën që ishte vendi i parë i prekur nga COVID 19.

Numri i viktimave në Itali ka shumar në 3405, ku vetëm ditën e enjte kanë humbur jetën 427 persona ndërkohë që në Kinë numri i viktimave nga koronavirusi është 3250 viktima. /abcnews.al