10 palë këpucët ikonike të Lady Gagës gjatë gjithë këtyre viteve

schedule15:30 - 21 Mars, 2023

schedule 15:30 - 21 Mars, 2023

Lady Gaga është dhe do të jetë përgjithmonë një nga yjet më ikonike në historinë e muzikës. Ajo ka qenë në industri për më shumë se një dekadë, dhe ajo ka dëshmuar vazhdimisht se moda është e pakufishme. Nga këpucët jopraktike tek ato thjesht të pazakonta, këngëtarja/kantautorja nuk i thotë kurrë “jo” diçkaje unike. Kështu, vendosëm të mbledhim disa nga këpucët më ikonike që ajo ka veshur ndonjëherë.

Arritja në çmimet Grammy 2010 me këpucë Armani të mbuluara me kristal.

Duke veshur takat e saj të preferuara 23 cm në New York City në 2021.

Ajo u shfaq në MuchMusic Video Awards 2011 e veshur me këpucë të mbuluara me kristal me pamje nga bletët.

Ndërsa ishte në Nju Jork në vitin 2018, Gaga zgjodhi një look të plotë leopardi me çizme lëkure të mëdha.

Kur u shfaq në The Late Show me David Letterman në vitin 2014, Gaga zgjodhi këto çizme “Longenecker”.

Një nga palët më të larta të këpucëve që ajo ka veshur ndonjëherë, në Distriktin Meatpacking në New York City në 2011.

Në Grammy 2016 veshur me këto taka të larta të kuqe.

Duke veshur këto taka Kerin Rose Weinberg në çmimet Glamour Women of the Year 2013.

Në vitin 2012, Gaga mori pjesë në prezantimin e aromës së saj e veshur me taka që ngjanin me shishen e parfumit.

Ndërsa merrte pjesë në një intervistë live në internet në Londër, Gaga zgjodhi një palë këpucë pa taka.

/abcnews.al