​Tërmet i fuqishëm në Turqinë juglindore

schedule14:02 - 4 Gusht, 2020

schedule 14:02 - 4 Gusht, 2020

Një tërmet me fuqi 5.5 ballë sipas Rihterit ka goditur ka goditur këtë të martë  krahinën Malatya në Turqinë juglindore.

Mediat vendase bëjnë me dije se Instituti për Kërkime të Tërmetit dhe Observatoriumi Kandili, thekson se tërmeti ndodhi në një thellësi prej pesë kilometrash.

Ndërkohë deri më tani fatmirësisht nukr raportohen të lënduar nga lëkundjet vetëm dëme materiale.

Drejtoria turke për Situatat e Urgjencës deklaroi se tërmeti kishte një fuqi 5.5 ballë sipas Rihterit./abcnews.al