Zyrtari i lartë në Venezuelë shoqërohet me vinç në rajon

10:50 | 09/05/201910:500

Arrestohet në Venezuelë, zv/presidenti i Asamblesë Kombëtare Edgar Zambrano. Ky i fundit ka refuzuar të zbresë nga automjeti i tij, dhe agjentët e policisë kanë përdorur një vinç për ta shoqëruar në rajon.

Zëvendës presidenti i Asamblesë Kombëtare venezueliane, Edgar Zambrano, është sekuestruar nga policia politike me një vinç, teksa ndodhej në automjetin e tij. Është ky denoncimi në rrjetin social Twitter nga ana e liderit të opozitës, të vetëshpallur President, dhe president i Asamblesë Huan Guaido. Ai shton se me këto veprime, pushteti pretendon të godasë të vetmin institucion demokratik legjitim të votuar nga populli.

Lideri i opozitës shtoi se regjimi i Maduros po përpiqet që të shpërbëjë pushtetin që përfaqëson të gjithë venezuelianët, por nuk do ia dalë.

Denoncimi i operacionit të policisë u konfirmua dhe nga deputeti Rondero, kryetar i partisë Aksioni Demokratik. Ai theksoi se Zambrano kishte refuzuar të zbriste nga automjeti i tij në momentin që ia kërkoi policia. Për këtë arsye agjentët përdorën një vinç për ta shoqëruar së bashku me automjetin në rajon

Zambrano është një nga shtatë deputetët të cilës iu është hequr imuniteti pasi morën pjesë në përpjekjen për grusht shteti në 30 Prill./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono