Zyrtari britanik në Kosovë, Richard Moore: Të hiqet taksa!

20:41 | 13/03/201920:410

Zyrtari i lartë i Ministrisë së Jashtme britanike, Riçard Mur ka vizituar Kosovën, ku ka përsëritur kërkesën e vazhdueshme të bashkësisë ndërkombëtare për heqjen e taksës mbi produktet serbe. Krahas kësaj çështjeje, Mur ka shprehur mbështetje për platformën e dialogut me Serbinë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono