Zyrtari amerikan kundër terrorizmit do të vizitojë Shqipërinë

18:38 | 14/10/2018

Ambasadori amerikan dhe koordinatori kundër terrorizmit, Nathan A. Sales do të zhvillojë një tur në Ballkan nga 14 deri më 20 tetor. Në kuadër të këtij turi, ai do të vizitojë Shqipërinë, Kosovën dhe Bosnje Hercegovinën. Kjo është njoftuar nga vetë Departamenti Amerikan i Shtetit. Në njoftimin e DASH thuhet se ai do të zhvillojë diskutime bilaterale me homologët e tij në fushën e bashkëpunimit kundër terrorizmit, ndjekjen e terroristëve dhe sigurinë kufitare./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono