Zyrtarët më të lartë të sigurisë zbarkojnë në Vlorë

23:07 | 18/04/201923:070

Ministri i Brendshëm, shefi i shërbimit informative shtetëror e drejtori i policisë së shtetit ishin në Vlorë pasditen e të enjtes për një takim në prefekturë. Ishte prefekti i Vlorës ai që u tha mediave se në fokus të diskutimeve ishin ngjarjet kriminale në Vlorë dhe bashkëpunimi ndërinstitucional për sezonin turistik.

Pasditen e së enjtes ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj mbërriti në Vlorë për të zhvilluar një takim në Prefekturë.

Në mbledhjen me dyer të mbyllura që zgjati mbi një orë mori pjesë edhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, i Sherbimit Informativ Helidon Bendo dhe ai i Doganave.

Ministri doli u tha gazetarëve që ishte thjesht një takim pune.

Sipas prefektit të Qarkut, Flamur Mamaj, në mbledhje u kërkua zbulueshmëri e ngjarjeve kriminale dhe bashkëpunim ndërinstitucional per sigurine dhe sezonin turistik.

Në Vlorë, në dy vitet e fundit numërohen 25 djegie automjetesh dhe shpërthime me eksploziv, të cilat ende nuk janë zbardhur. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono