Zyrtare: Quagliarella rinovon me Sampdorian, detajet e kontratës

12:28 | 07/12/201912:280

Sampdoria duket se vazhdon t’i besojë sulmuesit të saj, Fabio Quagliarellas. Klubi nga Genoa zyrtarizoi rinovimin me italianin deri në qershorin e vitit 2021, kur Quagliarella do të jetë 38 vjeç. Kontrata e vjetër mbaronte në fundin e këtij sezoni, por duket se palët kanë rënë dakord për zgjatjen e kontratës.

Sulmuesi 36-vjeçar u shpall fitues i ‘Kepucës së Artë’ sezonin e kaluar, ku arriti të shënojë 26 gola. Ndërkohë këtë sezon ai është në kuotën e 3 golave në 12 ndeshje në Seria A në të cilat ka asistuar dhe 2 herë për shokët e ekipit.

Fabio nga golat e shënuar si dhe nga paraqitjet e mira në fushë fitoi dhe një ftesë nga trajneri Mancini, duke u rikthyer në kombëtaren italiane pas 4 vitesh mungesë. Ai më parë ka luajtur me ekipe si Torino, Udineze, Ascoli, Sampdoria, Udineze, Napoli, Juventus si dhe për t’u rikthyer tek Sampi në shkurtin e vitit 2016. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono