Zyrtare: Përforcohet sulmi i Mourinhos, Tottenham prezanton holandezin

11:35 | 29/01/202011:350

Akordi ishte arritur prej ditësh, teksa sot ka ardhur edhe zyrtarizimi nga ana e Tottenham. Klubi londinez ka prezantuar blerjen e re, Steven Bergwijn. Spurs paguan 30 milion euro në arkat e PSV për kartonin e 22-vjeçarit.

Lojtari holandez është një alternativë e mirë për sulmin e ekipit të Jose Mourinhos, pasi aktivizohet në krahët e sulmit dhe në qendër të këtij reparti.

Bergwijn shënoi 6 gola këtë sezon me PSV, teksa është pjesë e kombëtares holandeze. Lojtari ofensiv ka firmosur një kontratë deri në verën e vitit 2024 dhe është gati të nisë aventurën angleze. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono