Zyrtare largimi i radhës, Milan pastron organikën

14:33 | 14/01/202014:330

Milan ka zyrtarizuar largimin e sulmuesit të krahut, Fabio Borini. Sulmuesi italian mbetet sërish në Seria pasi klubi i Hellas Veronës e ka blerë kartonin e tij.

Gjithashtu edhe klubi veronez e ka bërë zyrtare afrimin e sulmuesit. Deri më tani është e konfirmuar se Borini do të aktivizohet me Hellas Veronën deri në fundin e këtij qershori. Italiani do të gjejë aty dhe dy futbollistët shqiptarë, Marash Kumbullën dhe Amir Rrahmani.

28-vjeçari u transferua në Milano në verën e vitit 2017 dhe nga ai moment ai numëron 51 paraqitje me fanellën kuqezi në të gjitha kompeticionet, ku ka shënuar dhe 4 gola. Borini ka kohë që nuk aktivizohet në formacionin kuqezi dhe kishte kërkuar largimin. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono