Zyrtare: Kukësi e bind me ofertën, ylli i mesfushës firmos për 18 muaj

14:47 | 21/01/202014:470

Kukësi ka lëvizur në ditën e fundit, duke nënshkruar me mesfushorin Vesel Limaj. Lojtarit në fjalë i kishte mbaruar kontrata, por sot ai ka firmosur marrëveshjen e re dhe do të jetë pjesë e klubit verilindor deri në verën e vitit 2021.

Mesfushori Vesel Limaj ka arritur akordin me klubin tonë për zgjatjen e kontratës edhe për një vit e gjysmë. Pasi u gjet gjuha e përbashkët me klubin, mesfushori rinovoi deri ne verën e vitit 2021. Klubi i uron suksese dhe paraqitje sa më dinjitoze”, njofton klubi i Kukësit.

Limaj iu bashkua Kukësit në janarin e vitit 2018, por nisi të luante në sezonin pasardhës. Ai fitoi gjyqin me Bylisin dhe doli lojtar i lirë, ndërkohë që me fanellën e klubit verilindor ka luajtur në 54 ndeshje në kampionat, duke shënuar edhe katër gola. / abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono