Zyrtare: Kontratë e re për Albi Allën, firmos sërish në kampionatin kinez

15:07 | 21/01/202015:070

Albi Alla nuk i ndahet Kinës. Mbrojtësi, i cili u përfol si një opsion për Tiranën, nuk ka ndërmend të kthehet në Shqipëri për momentin dhe do të luajë sërish në Azi. Shtatlarti ka pranuar ofertën e Shaanxi Athletic për të rinovuar marrëveshjes.

“Pas një sezoni të suksesshëm në Kinë, Albi Alla zgjat kontratën me Shaanxi Athletic FC në China League One deri në vitin 2023”, shkruan menaxheri i mbrojtësit, Franci Bode. Ai ka postuar edhe fotot e Allës më momentin e firmës.

Mbrojtësi në Superiore është aktivizuar fillimisht me Bylisin, për të kaluar më pas te skuadra e Kukësit. Me fanellën e verilindorëve ai fitoi titullin kampion, ndërkohë që pati mundësinë të ftohej edhe nga kombëtarja shqiptare. Pas eksperiencës me Kukësin, Alla luajti 6 muaj në Vlorë dhe më pas u transferua në Kinë, ku do të luajë sërish. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono