Zyrtare: Gladbach zgjat martesën me harraqin e kombëtares
Foto: SHAUN BOTTERILL/GETTY IMAGES

11:35 | 03/12/201911:350

Gjermania u shpall kampione bote në vitin 2014, kur mundi Argjentinën në finale. Një episod për t’u mbajtur mend është ai i përplasjes së mesfushorit Christian Kramer, i cili më pas kishte pyetur arbitrin e ndeshjes nëse vërtetë ishin në finalen e Kupës së Botës.

Sot, harraqi i Gjermanisë ka nënshkruar kontratën e re me Borussia M’Gladbach. Klubi që kryeson në Bundesliga pas 13 javësh kampionat, ka pranuar marrëveshjen dhe ka firmosur deri në vitin 2023. Kramer është pjesë e Gladbach prej katër sezonesh.

Mesfushori 28-vjeçar është pjesë e rëndësishme e klubit gjerman, që i ka besuar atij dhe tregues për këtë është kontrata 4-vjeçare e nënshkruar ditën e sotme. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono