Zyrtare: Firmos për tre vite, fantazisti i Sevillas zgjedh milionat arabe

22:59 | 25/01/202022:590

Ever Banega po zhvillon sezonin e fundit me Sevilla. Organizatori argjentinas del lojtar i lirë në fund të sezonit dhe ka zgjedhur ekipin ku do të vijojë karrierën. 31-vjeçari do të transferohet në verë të Al Shabab, aty ku ka firmosur një kontratë 3-vjeçare.

Klubi nga Arabia Saudite ka zyrtarizuar marrëveshjen me anë të një postimi në rrjetet sociale. Banega ka shënuar dy gola dhe ka dhuruar shtatë asiste këtë sezon me ekipin andaluzian.

Mesfushori latin ka një eksperiencë të madhe mbi supe, teksa është aktivizuar me skuadra si Boca Juniors, Valencia, Atletico Madrid dhe Inter. Banega numëron edhe 65 ndeshje të zhvilluara me Argjentinën, teksa ka shënuar gjashtë gola. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono