Zyrtare, Ernest Gjoka firmos me Shkëndijën

12:59 | 08/10/201912:590

Ernest Gjoka ka firmosur me Shkëndijën e Tetovës. Trajneri i mirënjohur, i ftuar në emisionin “Pressing” në ABC News një ditë më parë, nuk dëshiroi të nxitohej. E gjitha pasi nuk kishte akoma firmë mbi kontratën e ofruar nga klubi tetovar.

Tanimë nuk mund të ketë më asnjë mëdyshje, pasi Gjoka edhe ka nënshkruar sot. Shkëndija i kishte nisur kontaktet me ish-trajnerin e Kukësit që para se të largohej Qatip Osmani. Me largimin e tij pati një “stepje”, por ditët e fundit Gjoka u kontaktua sërish.

Gjoka në momentin e hedhjes së firmës

Marrëveshja u arrit dhe tekniku do të nisë një eksperiencë të re në Maqedoninë e Veriut. Në të shkuarën Gjoka ka drejtuar skuadra si Apolonia, Kamza, Vllaznia, Flamurtari dhe Kukësi. Me verilindorët ka arritur të fitojë titullin kampion dhe Kupën e Shqipërisë, suksese të rëndësishme këto për atë si trajner dhe për klubin e Kukësit.

Edhe te Shkëndija e Tetovës objektivi do të jetë titulli kampion. Kuqezinjtë kanë triumfuar në dy vitet e fundit dhe duan të mbrojnë trofeun. Gjithashtu synohet një ecuri pozitive në kupat e Europës, që fillimisht duhen arritur. Shkëndija lojtarët i ka, ndaj edhe Gjoka e ka pranuar këtë sfidë me kënaqësi. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono