Zyrat e punës, Sorensen: Objektivi është 25 mijë punëkërkues për 2018-n

14:41 | 01/06/2018

Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë, Dajana Sorensen, ka publikuar shifrat e të punësuarëve nga zyrat e punës për muajin maj dhe objektivin për të arritur të punësohen 25 mijë deri në fund të vitit 2018. Në deklaratën për mediat, zëvendësministrja Sorensen ka nënvizuar se performanca më e mirë është realizuar në qytetet si Kukësi, Pogradeci dhe Saranda.

Dajana Sorensen: “Në total për vitin 2018, zyrat e punës kanë një target prej 25 mijë punëkërkuesisht të cilët do të asistohen nëpërmjet tyre. Duke pasur parasysh performancën e zyrave të punës në këto tre muaj, ne jemi konfidentë që ky objektiv për 2018-n do të realizohet”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono