Zv/kryeministri i Maqedonisë Osmani flet për ABC News pas referendumit

11:58 | 06/10/2018

Pas referendumit të 30 shtatorit në Maqedoni, që për shkak të pjesëmarrjes së ulët rezultoi jo i vlefshëm, politika në vend ka hyrë në një fazë të re. Qeverisë së Zoran Zaev tashmë i duhen 2/3 e votave për të kaluar ndryshimet Kushtetuese në Parlament dhe për këtë i duhen votat e partisë në opozitë VMRO-DPMNE. Zv/kryeministri i Maqedonisë Bujar Osmani, thotë se Maqedonia ka 10 ditë afat të gjejë gjuhën e përbashkët me Hristian Mickovskin e VMRO. “Balkan ABC” ju sjell këtë javë intervistën me zv/kryeministrin Bujar Osmani. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono