Zonat rurale të Dibrës të bllokuara prej një jave

20:15 | 28/02/201820:150

Reshjet e borës kanë qenë më të pakta sot në Dibër, duke u dhënë mundësi kompanive të kontraktuara për të pastruar rrugët. Rruga nacionale Peshkopi -Tiranë kalohet pa zinxhirë.

Problematike është situata në segmentin Pishat e Bulqizës deri në Qafën e Buallit pasi fryn erë e fortë dhe mbushet rruga. Në këtë segment punojnë 5 mjete borëpastruese.

Aksi Ura e Çerenecit-Librazhd kalohet me zinxhirë deri në Klenjë, më tej drejt Steblevës është e bllokuar. Ndërsa rrugët e fshatrave të Dibrës janë të gjitha të bllokuara duke mbajtur banorët prej një jave të izoluar.

Vlen të theksohet se edhe pse në rrugë ka mbi 50 centimetra borë nuk ka patur asnjë aksident rrugor apo dalje jashtë rruge. Nga OSHEE bëhet e ditur se nuk ka patur mungesë energjie në asnjë zonë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono