Zjarri përfshin një pallat në Paris, deri tani të paktën 3 viktima

13:10 | 22/06/201913:100

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e një zjarri të shpërthyer në një pallat në Paris.

Lajmi është konfirmuar nga e përditshmja Le Parisien. 27 persona mbetën të plagosur, mes të cilëve një në gjendje të rëndë.

Rreth 200 zjarrfikës u imepnjuan për fikjen e zjarrit ndërsa ende nuk dihen shkaqet. Sipas të dhënave të para zjarri është shpërndarë mes kateve nëpërmjet ashensorit. Nga tre viktimat një person humbi jetën pasi u hodh nga dritarja në përpjekje për ti shpëtuar zjarrit, ndërsa dy të tjerët u dogjën.

Përvec apartamenteve në pallat ndodhet dhe një restorant dhe një hamam./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono