Zjarr në një sipërfaqe me ullishte në Orikum, rrezikohen 3 banesa

22:18 | 02/10/201922:180

Një sipërfaqe me ullishte dhe shkurre është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Orikum.

Era e fortë që fryn në zonë po favorizon përhapjen e flakëve.

Mësohet se deri tani rrezikohen tre banesa.

Forcat zjarrfikëse janë pozicionuar pranë tyre për të shmangur djegien e shtëpive.

Në ndihmë të zjarrëfikëseve janë edhe banorët të cilët po punojnë për lokalizimin e flakëve./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono