Zjarr në një pallat në Fushë Krujë, fëmijët shpëtohen nga fqinjët

10:46 | 14/09/201910:460

Një zjarr që ra në katin e fundit të një pallati në Fushë-Krujë shkaktoi dëme të shumta materiale. Fëmijët që ndodheshin në banesë u shpëtuan pa lëndime nga fqinjët. Shkak i zjarrit dyshohet të ketë qenë një shkëndije elektrike.

Pallati në fshatin Zallë të Fushë Krujës ka mbetur pa çati pas zjarrit që përfshiu në mëngjes herët katin e fundit. Tymi që doli nga dritaret e apartamentit alarmoi banorët të cilët vrapuan për të dalë jashtë.

Në banesën që ra zjarri ndodheshin edhe katër fëmijë. Prindërit e tyre ishin në punë. Nëna e të vegjëlve tregon se ata u shpëtuan nga fqinjët. Mjekët që ishin në vendngjarje tregojnë se nuk ka patur raste që kërkonin ndihmë të parë as te lënduar nga zjarri.

“Ambulanca ka shkuar bashkë me stafin dhe në vendngjarje nuk ka pasur nevojë për ndihmë të parë. Në ambulancën tonë nuk ka ardhur asnjeri me shenja të asfiksisë nga zjarri”.

Kurse banorët pretendojnë se zjarrfikësja erdhi me vonesë, ndryshe dëmet materiale nuk do të ishin kaq të mëdha.

“Po të kishin ardhur me kohë nuk kishte vajtur në këtë gradë”.

Shkak i zjarri dyshohet një shkëndije elektrike./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono