Zjarr në një jetimore, humbin jetën 15 fëmijë në Haiti

08:14 | 15/02/202008:140

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Haiti, ku si pasojë e një zsjarri të rënë në një jetimore kanë humbur jetën 15 fëmijë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në një jetimore, që ndodhet në jug të kryeqytetit Port-au-Prince, ku si pasojë e zjarrit dy fëmijë janë shkrumbuar ndërsa 13 të tjerët vdiqën në spital si rezultat i thithjes së tymit.

Mediat ndërkombëtare bëjnë me dije se akoma nuk ka asnjë informacion në lidhje me shkaqet e zjarrit në jetimore. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono