Zjarr në Lushnje, digjen 5 ha me pisha

16:21 | 14/09/2018

Përfshihet nga zjarri një sipërfaqe me pisha në malin Dardhë, pranë fshatit Gjyshaj të Lushnjes. Raportohet se deri tani janë djegur rreth 5 ha me pisha dhe shkurre në këtë mali. Zjarrfikësit dhe policia po punojnë për shuarjen e zjarrit, por terreni malor e vështirëson ndërhyrjen./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono