Zjarr në Levan të Fierit

17:14 | 26/09/201817:140

Një zjarr i madh ka përfshirë kodrat e Levanit pasditen e së mërkurës. Sipërfaqja, e cila po digjet është me ullishte dhe shkurre.

Zjarrfikëset ndodhen në vendngjarje, por mund të ndërhyjnë vetëm me mjete rrethanore për shkak të terrenit.

Ndërkohë që një helikopter po ndihmon nga ajri për vënien nën kontroll të flakëve.

Era po favorizon përhapjen e flakëve në një sipërfaqe të madhe. Shkak për zjarrin dyshohet të jetë bërë rënia e një peme në shtyllën e tensionit të lartë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono