Zjarr dhe tym në superstradë, digjen plehrat poshtë urës në Mamurras

10:29 | 16/09/201910:290

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur paraditen e sotme në superstradën Fushë Krujë – Laç. Flakë dhe ty mbuluan rrugën për disa ore me radhë. Kjo për shkak se poshtë urës ku kalon lumi Droje në Thumane iu është vënë flaka plehrave që hidhen nga fshatrat përreth. Nuk dihet se kush e ka ndezur këtë zjarr, por mjetet zjarrfikëse shkuan në vendin e ngjarjes. Në këtë lumë hidhen pa ndërprerje mbetje urbane, të cilat përfundojnë në bregdet në zonën e Gotullës. Por kësaj here siduket dikush u ka vënë zjarrin poshtë urës dhe e tërë zona është mbuluar nga tymi, flakët dhe aroma e rëndë. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono