Zjarr afër godinës së Gjykatës së Lartë, ABC News sjell pamje të vatrës

14:44 | 19/08/2018

Një re tymi që dilte nga një dritare të katit të parë të një ndërtese në përdorim të AKEP-it në Tiranë alarmoi policinë dhe forcat zjarrfikëse rreth orës 14:30 të së dielës. Dritarja ndodhej në fasadën e godinës mes Gjykatës së Lartë dhe Inspektoratit të Lartë të Deklarimit e Kontrollit të Pasurive. Pas mbërritjes në vendin e ngjarjes, policia konstatoi se flakët kishin përfshirë një pajisje elektrike, nga tre të tilla që gjendeshin në të njëjtin ambient. Sipas policisë, ky ambient përdorej nga një kompani telefonike për mirëmbajtje baterish. Zjarri ka pasur përmasa minimale dhe është neutralizuar brenda pak minutash, duke u bërë shkak vetëm për dëmtime materiale. Hetimi i thelluar do të provojë shkakun e zjarrit, ndërsa dyshohet paraprakisht se flakët janë ndezur nga një shkëndijë elektrike./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono