Zhvillimet në reformën në drejtësi, Vasilika Hysi në ABC News

08:18 | 05/06/2018

Vasilika Hysi foli në ABC News rreth zhvillimeve më të fundit lidhur me refermën në drejtësi.

Sipas nënkryetares së parlamentit ka një trend shumë të mirë të grave në sistemin e drejtësisë të cilat po vlerësohen pozitivisht nga Vettingu.

Hysi tha se ka miratuar sot një ligj në parim që lidhet me KLD-në dhe përzgjedhjen që do i bëjë magjistratëve të rinj./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono