Zhvillimet e fundit: Reali vendos për Pogba, propozim super për Bale

10:28 | 28/12/201910:280

Zhvillime te Real Madrid. Drejtuesit e klubit spanjoll e kanë ndarë mendjen dhe nuk duan ta transferojnë francezin Paul Pogba. Trajneri Zinedine Zidane e ka kërkuar prej kohësh, por në klubin madrilen janë të vendosur t’i besojnë të riut Federico Valverde.

Ata janë të qartë: nëse blejnë mesfushorin e Manchester United, atëherë do të pengonin rritjen e lojtarit uruguaian. 21-vjeçari po bën një sezon shumë të mirë dhe mund ët kthehet në një nga më të rëndësishmit për Realin në të ardhmen. Zidane duhet të mësohet me këtë ide.

BALE – Uellsiani mund të largohet dhe në Angli duket se kanë gjetur formulën për transferimin e sulmuesit anësor. Tottenham ëndërron rikthimin e Gareth Bale dhe “The Sun” zbulon edhe ofertën që “Spurs” po mendojnë të bëjnë për 30-vjeçarin.

Thuhet se për shërbimet e Bale do të ofrohet Christian Eriksen, i cili është në përfundim kontratë. Veç tij, Tottenham është gati të paguajë edhe 30 milionë euro. Real Madrid ka në dorë gjithçka.  Sigurisht më parë në zyrat e klubit duhet të mbërrijë oferta. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono