Zhdukja e tregtarit peqinas, të afërmit: Shoku e ka vrarë

17:22 | 17/05/2018

Një ditë pasi policia arrestoi laçjanin Aleksandër Fadili për zhdukjen e tregtarit nga Peqini, të afërmit e tij tregojnë çfarë kishte bërë nipi i tyre kohët e fundit. Që nga marrja e një kredie deri tek puna e përbashkët me shokun e tij nga Laçi.

Kanë ditë që marrin lekë borxh dhe kërkojnë qytet më qytet. Janë të afërmit e tregtarit të perdeve në Peqin, Fation Fejzillari.

Policia arrestoi të mërkurën shokun e tij të ngushtë nga Laçi, Aleksandër Fadilin, por pa përcaktuar se cili është roli i tij në zhdukjen e Fejzillarit.

Tezja Fetije Kanani tregon se nipi i saj para disa kohësh kishte marrë 5 milionë lekë kredi. Kishte blerë një makinë dhe më pas u furnizua me mall. Meqë nuk kishte patentë, ai punonte bashkë me 30 vjeçarin Aleksandër Fadili.

“Po 100% te ai, se ai ishte me atë bashkë, vinte te motra ime dhe thoshte që unë e kam mbi kurriz, jam pa shkollë thoshte” – thotë Fetije Kanani tezja e të zhdukurit Fation Fejzillari.

Të afërmit dyshojnë se ai e ka Fatjonin.

“Dua vëllain, unë dyshoj te shoku, se me shokun vajti ai”.

Fejzillari u pa për herë të fundit pasditen e 29 Prillit në qytetin e Laçit. Aty kishte shkuar me shokun e tij Aleksandër Fadili për të shitur perde dhe çarçafë. Ky i fundit u vendos ne pranga pas dy jave kërkimi.  Zyrtarisht është i dyshuari kryesor për zhdukjen e djalit nga Peqini. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono