Zhdrella rikthen Llapin te fitorja, Drenica thyhet pas pesë javësh

14:58 | 01/11/201914:580

Llapi rikthehet te fitorja pas dy humbjeve në transfertë. Një gol i Mentor Zhdrellës në minutën e dhjetë vendosi sfidën kundër Drenicës dhe i dhuroi tre pikët ekipit të Tahir Batatinës.

Ekipi nga Podujeva e zhbllokoi shumë shpejt ndeshjen shtëpiake dhe arriti të menaxhojë avantazhin deri në fund. Zhdrella mori një asist nga Mërgim Pefqeli, u fut në zonë dhe nuk gaboi përpara portierit mik.

Takimi u zhvillua pas spektatorë për shkak të dënimit që mori Llapi dy javë më parë nga Komisioni i Disiplinës. Llapi e dominoi ndeshjen dhe e meritoi plotësisht fitoren. 23 pikë numërojnë djemtë e Batatinës dhe renditen përkohësisht në vend të pestë, tre pikë larg kryesuesve të Ballkanit.

Drenica thyhet pas 5 ndeshjes pa humbje, në të cilat kishte marrë dy fitore dhe tre barazime. /abcnews.al

Llapi – Drenica 1-0
(Zhdrella 10′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono